БУНДЕСЛИГА 2019/20

Баерн прв излезе од карантин и одржа тренинг

Минхенскиот клуб е првиот од гигнатите кој го прекина карантинот и истрча на зелениот терен почнувајќи со тренинзи.

Баерн синоќа на својата веб-страница најави дека денеска од 10 часот ќе одржи лесен тренинг. Очигледно „Баварците“ сметаат дека кризата со коронавирусот влегува во последната фаза и наскоро сезоната конечно ќе продолжи, па одлучија полека да почнат да ја темпираат форматра.

Играчите досега тренираа во домашни усливи, колку што се може, а од денеска се вратија на зелениот терен. Сепак, фудбалерите не одработија нормална сесија, туку водејќи се под строги правила за превенција од ширење на вирусот беа победелени во повеќе мали групи . Играчите имаа физички вежби, а игра аи со топка, но само додавање и шутирања. Дуел игра, согласно препораките, беше изоставена.

Тренингот се одржа во клупскиот тренинг-комплекс Зебенер Штрасе.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Нови 89 случаи на заразени со коронавирусот, починати 7 лица

Read more

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Филипче: Огромен дел од новозаразените не се придржувале до мерките

Read more

Фудбал

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more

Серија А почнува со Торино - Парма?

Read more

Шпанците се на ред - Севиљано ќе ја отвори обновената Ла Лига

Read more

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на СФМ

Read more

Спорт

Федерер и Кербер на турнир на трева во Берлин

Читај повеќе
  • play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Читај повеќе

Серија А почнува со Торино - Парма?

Читај повеќе

Шпанците се на ред - Севиљано ќе ја отвори обновената Ла Лига

Читај повеќе
  • filter

Хитлер и сериски убиец на трибините предизвикаа скандал

Читај повеќе

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на СФМ

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА првак истепа момче на улица, се правда дека нема врска со расизам

Читај повеќе

Македонија ЃП: Со глава во ѕид не се оди, ги прекинуваме сите активности

Читај повеќе
  • play_arrow

Хет-трик на Санчо во убедливиот триумф на Борусија над Падерборн

Читај повеќе