Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Џо Бајден го прекршил кралскиот протокол кога неговата поворка пристигнала на вечерата за учесниците на Г7 по англиската кралица Елизабета Втора.

Американскиот претседател прво се состана со кралицата Елизабета Втора за време на самитот во Корнвол вчера, на кој се собраа седум светски лидери во англискиот приморски град.

Делегацијата на Бајден со 18 автомобили пристигна во Eden Project пет минути откако кралицата пристигна таму со принцот Вилијам и Кејт, и принцот Чарлс и Камила.

Сите гости треба традиционално да пристигнат пред кралицата за која било официјална пригода. Сепак, пристигнувањето на Бајден по кралицата Елизабета не го расипа расположението на состанокот и кралицата срдечно разговараше со претседателот на САД.

Водечки авторитет за кралски бон-тон рече дека „правилно е секој да пристигне пред кралската личност, и според протоколот, на ниту еден гостин не му е дозволено да го напушти настанот пред тоа да го направи некој член на кралското семејство“.

Многу луѓе се собраа на официјалниот влез на Eden Project, додека членовите на кралското семејство и други службеници доаѓаа на вечера.

реклама

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Бил Клинтон хоспитализиран, сместен е на интензивна нега

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more

Живот

Хороскопските знаци зад волан: Бикот вози по свое, Лавот за чудо е дисциплиниран

Read more

Декорации за сечиј вкус: 3 прекрасни растенија што се садат во октомври

Read more

Фигурина на слон во домот и други извори на среќа

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more
 

Магазин

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Читај повеќе

Октомври е најдобар месец за секс: Кои се причините зошто вам не ви е дојдено до акција?

Читај повеќе

Што се случува во телото кога ќе го замените утринското кафе со зелен чај?

Читај повеќе

Дали сте подготвени за нова врска? Одговорете на овие четири прашања и дознајте

Читај повеќе

Како се менува вагината низ годините?

Читај повеќе
  • filter

Вистинскиот Хари Потер за 27.500 фунти го продаде првото издание на „Philosopher's Stone“

Читај повеќе

Хороскопските знаци зад волан: Бикот вози по свое, Лавот за чудо е дисциплиниран

Читај повеќе