Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Петмина играчи на Барселона и двајца членови на стручниот штаб добиле позитивни резултати за COVID-19 на првите тестирања на почетокот на пандемијата, но клубот не ја објавил оваа информација.

Оваа вест прво беше објавена во емисијата Tú Diràs на каталонското радио RAC1, а денеска ја пренесе влијателниот шпански весник AS.

Кај петте играчи и двајцата членови болеста била асимптоматска, а на повторените тестови – пред да се вратат на тренинг – веќе биле негативни.

Не се нагласува кои биле заразените, доколку овие информации воопшто се вистинити, а од клубот досега не ја негираа, ниту потврдија веста.

Барселона треба да се врати во Ла Лига на 13 јуни, кога се соочува со Мајорка.

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Фудбал

Челси падна кај Вест Хем, Лестер продолжува да тоне

Read more

Интер броеше до 6, автогол го спаси Милан

Read more

Го платија 120 милиони евра за да седи на клупа

Read more

Левандовски: Имаме големи шанси за триумф во Лигата на шампионите

Read more

Спорт

  • play_arrow

Челси падна кај Вест Хем, Лестер продолжува да тоне

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер броеше до 6, автогол го спаси Милан

Читај повеќе

Вардар доби тешка група во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Го платија 120 милиони евра за да седи на клупа

Читај повеќе

Левандовски: Имаме големи шанси за триумф во Лигата на шампионите

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: Пред 8 години моќната Шпанија ја прегази Италија и ја покори Европа

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меси влезе во клубот 700: Против кого постигнал најмногу голови?

Читај повеќе

Пиоли: Ибра ќе игра, тој е како лав

Читај повеќе
  • play_arrow

Анчелоти изненаден на прес, не знае дека му заминал играч

Читај повеќе