Барселона ќе го одложи враќањето на Нејмар до крајот на јули

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона сака да го донесе Нејмар од ПСЖ.

Каталонскиот клуб планираше да го врати Бразилецот во текот на летото, но плановите се сменија поради пандемијата на коронавирусот. Сепак, договорот е сè уште можен, пренесува Diario Sport.

Барселона има намера да заработи од продажба на играчи од сегашниот состав, и клубот да заработи околу 100 милиони евра до 30 јуни. Тие пари треба да се искористат за трансфер на Нејмар, бидејќи во клубот веруваат дека бразилскиот фудбалер може да игра клучна улога за трофејот во Лигата на шампионите. Дополнително во прилог на оваа идеја е тоа што играчите сакаат тој да се врати на „Камп Ноу“.

Сепак, сега Барса не планира да стори ништо, но сака да почека до крајот на јули. 

Remote video URL
реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Фудбал

Арсенал и Лестер ремизираа, чекор назад за двете екипи

Read more

Милан го среди Јуве, бламажа на Лацио

Read more

Времеплов: 46 години од митското финале на Кројф и Бекенбауер

Read more

Камера сними гром како удира во голман

Read more

Спорт

  • play_arrow

Арсенал и Лестер ремизираа, чекор назад за двете екипи

Читај повеќе
  • play_arrow

Милан го среди Јуве, бламажа на Лацио

Читај повеќе

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 46 години од митското финале на Кројф и Бекенбауер

Читај повеќе
  • play_arrow

Камера сними гром како удира во голман

Читај повеќе

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Читај повеќе
  • play_arrow

Вердер избори опстанок во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Автогол му ја донесе победата број 200 на Мурињо

Читај повеќе

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе