Барселона мора да го скрати буџетот за плати за половина милијарда евра

Поради големите расходи и лошото финансиско работење предизвикано од пандемијата на коронавирус, шпанскиот фудбалски гигант Барселона ќе мора да го редуцира својот буџет за плати за новата сезона за дури 514 милиони евра, јавија денеска британските медиуми.

Барселона за плати во сезоната 2019/20 потроши рекордни 675 милиони евра, а сега раководството на Ла Лига бара лимитот за плати да изнесува 161 милиони евра.

Како тоа ќе може да се спроведе во Барселона, во услови кога само капитенот Лионел Меси заработуваше 75 милиони евра по сезона, никој не знае.

Паралелно со ова, долгот на Барселона изнесува дури една милијарда и 280 милиони евра. 

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Фудбал

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Read more

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Read more

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Read more

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Read more
 

Спорт

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Читај повеќе

Норис ја освои пол-позицијата за ГН на Русија

Читај повеќе

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Читај повеќе

Радукану го отпушти тренерот кој ја доведе до победа на УС Опен

Читај повеќе

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Читај повеќе

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе