Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Разводите честопати се комплицирани и непријатни, но ретко што може д се спореди со развод од кралското семејство на Дубаи.

Шеикот Мохамед бин Рашиш Ал-Мактум води битка со поранешната жена, принцезата Хаја Бинт Ал-Хусеин која, на големо изненадување, е во предност во моментов. Судија во оваа разводна постапка вредна милијарда долари донесе пресуда дека тврдењата на принцезата дека семоќниот шеик ѝ се заканувал со затвор и ја заплашувал со оружје се точни.

Емисијата 60 Minutes Australia нуди поглед во кралското семејство на Дубаи и одговори на прашањата – каде се исчезнатите принцези?

реклама

Останато

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more

Апокалипса во Мексико: Песочна бура проголта град

Read more

Ајфеловата кула повторно отворена за посетители

Read more

Помина првиот автомобил по новиот мост во Џенова

Read more

Нови видеа

play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more
play_arrow

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Read more
play_arrow

Аргентинците измислија бесконтактен фудбал

Read more
play_arrow

Италија: Нуркачи спасија кит заплеткан во рибарска мрежа

Read more
play_arrow

Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

Read more