Бекер во затвор ќе има улога на фитнес тренер

Легендарниот тенисер Борис Бекер во затворот Вандсворт ќе има неколку необични улоги, а за останатите затвореници ќе биде фитнес тренер.

Пред 3 дена Бекер беше осуден на две и пол години затвор бидејќи сокрил имот пред да прогласи банкрот. Веќе почна со издржување на казната. Славниот тенисер, кој трипати го освои Вимблдон, е сместен во познатиот затвор Вандсворт каде и го мина викендот.

Казната може да премине во условна доколку во првата половина од периодот се однесува примерно.

Интересно е што Бекер во затворот ќе има улога на финтес тренер и инструктор во теретана, потврди поранешниот гувернер Џери Петерик во разговор за Sun.

„Теретаните се многу популарни во затворите. Тоа е работа што многумина ја посакуваат, но предупредувам дека полицајците не сакаат да покажат никакви знаци на фаворизирање“, изјави Петерик.

Исто така, Бекер би можел да ги подучува затворениците на падел-тенис, необичен спорт со рекет и топче, прилично популарен во лондонскиот затвор.

Тагови
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Read more

Тенис

Informer: Ѓоковиќ тајно примен на Ургентен во Белград

Read more

Невролог ја анализира бизарната повреда на Ѓоковиќ: Колку ќе му се одрази на играта?

Read more

Ѓоковиќ би можел да се збогува со тенисот по Олимпијадата

Read more

Ѓоковиќ го боли ударот од шишето: По дебаклот во Рим најави дополнителни прегледи

Read more
 

Спорт

Шпанците открија како Чави го измамил Лапорта

Читај повеќе
  • play_arrow

„Метла“ за Индијана – Бостон ќе се бори за титулата во НБА лигата

Читај повеќе

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Скоти Пипен не знаеше ништо за клубовите што играа фајнлфор, ама му легна баклавата

Читај повеќе

Струга ги дозна противниците за ЛШ - ќе се надева на фортуната

Читај повеќе

Daily Mail: Пеп си оди од Сити, неколку кандидати за негов наследник

Читај повеќе

Гачевски оптимист: Наредната сезона одиме по титулата

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ и Ирвинг незапирливи за Минесота, Далас е на победа од големото финале

Читај повеќе
  • play_arrow

Панатинаикос ја освои Евролигата, во финалето го декласира Реал

Читај повеќе