Бела и Џиџи Хадид непрепознатливи на ревијата на Марк Џејкобс

Б.С.Б.
/ 29.06.2022 / 14:47

Супермоделите Бела и Џиџи Хадид ги шокираа обожавателите на вчерашната модна ревија на Марк Џејкобс за есен 2022, носејќи храбри, нови фризури.

Сестрите беа скоро непрепознатливи кога се појавија со делумно избричени глави и со целосно избелени веѓи. Долгоочекуваната модна ревија во футуристички стил ги одушеви сите, но фризурите на Бела и Џиџи предизвикаа бројни негативни критики.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

„Бела, што се случи со твојата коса?“, „Што ти направиле“, „Не изгледаш добро“, се дел од коментарите под фотографиите со кои Бела се пофали на Instagram.

И Џиџи објави фотографии со новата фризура.

„Сè за Марк“, напиша манекенката.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)

Сепак, повеќето луѓе сметаат дека станува збор за перики, односно дека сестрите сепак немаат навистина вакви фризури.

реклама

Стил

Бидете дама на плажа во ретро костим за капење

Бидете дама на плажа во ретро костим за капење

Read more

Џеј Ло позираше гола за нејзиниот 53 роденден

Read more

Marca: Роналдо правел третман за зголемување на пенисот

Read more

Пејџ Спиранац прогласена за најсекси жена во светот

Read more
 

Магазин

  • filter

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Читај повеќе
  • play_arrow

Со формула по чешки автопат се тркал до Германија

Читај повеќе

Шест места во кујната каде се кријат најмногу бактерии

Читај повеќе

Како да комуницирате со арогантни луѓе?

Читај повеќе

Тест со лимон може да докаже дали сте интроверт или екстроверт

Читај повеќе

Кои мажи најдолго издржуваат во кревет?

Читај повеќе

Време е да го оставите телефонот и да се посветите на детето

Читај повеќе

Што може да се случи ако целосно престанете да јадете јајца?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога канадски политичар проголта пчела во текот на говор

Читај повеќе