Белци клекнаа на колена и бараа прошка од црнците

Не секаде во САД има насилни толпи на демонстранти. Во Хјустон се одржа и групно барање прошка.

Мешана група во Хјустон, Тексас одржа заедничка молитва за Џорџ Флојд. Веднаш по завршувањето на религиозниот чин, белците од групата клекнаа на колена и со говор побараа прошка од своите црни сограѓани.

Не само за последниот настан, туку и за децениите на дискриминација и расна поделба.

Remote video URL

Во Тексас демонстрациите не се толку насилни како во останатите делови на САД, иако досега стотина луѓе беа уапсени поради нарушување на јавниот ред и мир.

реклама

Дали ви следува платежна картичка од четвртиот пакет мерки?

Read more

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Свет

Тихановскаја: Макрон да биде посредник за решавање на кризата во Белорусија

Read more

Долгата историја на војната за Нагорно-Карабах

Read more

Жестоки борби во Нагорно-Карабах, над 100 повредени војници

Read more

Нов скандал на Трамп: Не плаќал данок за 10 од изминатите 15 години

Read more

Вести

Тихановскаја: Макрон да биде посредник за решавање на кризата во Белорусија

Читај повеќе
  • play_arrow

Долгата историја на војната за Нагорно-Карабах

Читај повеќе

Безбедни паркинг места за заштита на децата и бремените жени, најпрвин во Скопје а потоа низ целата држава

Читај повеќе

Цената на бензините останува иста

Читај повеќе

Дневен КОВИД биланс: Нови 48 случаи од 387 тестирања

Читај повеќе

Дали ви следува платежна картичка од четвртиот пакет мерки?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Жестоки борби во Нагорно-Карабах, над 100 повредени војници

Читај повеќе

Санкционирани 643 граѓани за неносење заштитна маска

Читај повеќе

Стравот од нови карантини ја турка цената на нафтата

Читај повеќе