Белгија ја победи Данска и обезбеди осминафинале

Репрезентацијата на Белгија вечерва во Копенхаген ја совлада селекцијата на Данска со 2:1 во натпреварот од второто коло од групната фаза на ЕУРО 2020.

Веќе во втората минута Данците го отворија резултатот преку Јусуф Поулсен. Торган Азар во 55. минута изедначи на 1:1, додека Кевин де Брујн во 70. минута ги постави конечните 2:1.

Во десеттата минута екипите одржаа акција за поддршка на данскиот играч од средниот ред Кристијан Ериксен, кој доживеа срцев удар на мечот против Финска.

Белгијците имаат шест бода и се лидери во групата Б. Тие веќе изборија пласман во елиминациската фаза. Данците го забележаа вториот пораз и се само со теоретски шанси за да ја поминат групата. Русија и Финска имаат по три бода.

Во третото коло Данска игра против Русија, а Белгија против Финска.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Фудбал

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more
 

Спорт

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Читај повеќе

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Читај повеќе

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Читај повеќе

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Читај повеќе

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе