Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Британскиот актер Бенедикт Камбербач верува дека би можел да биде нулта ковид пациент на почетокот на избивањето на пандемијата со коронавирусот, пренесе Huffington Post.

Актерот во интервју за The Independent вели дека ги анализирал симптомите што ги имал, а сега верува дека е еден од првите заразени со вирусот.

Откако ги прочитал првите извештаи за пандемијата, 44-годишниот актер изразил загриженост дека можеби придонел за ширење на пандемијата.

Тој објаснува дека бил многу болен за време на снимањето на „The Mauritanian“ во Кејпатун, Јужна Африка, кон крајот на 2019 година.

„Бев многу болен, за малку ќе завршев со воспаление на белите дробови. Потоа размислував, Боже мој, зар е можно да сум бил меѓу првите заразени?“, вели актерот.

И покрај тоа што бил болен и повраќал, сепак го завршил снимањето на филмот.

реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Филм & ТВ

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Read more

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Read more

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Read more

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Читај повеќе

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Читај повеќе
  • play_arrow

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Читај повеќе

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе