Бенитес: Интер и Јуве се пред Милан во борбата за титулата

Поранешниот предводник на Интер и Наполи, Рафаел Бенитес, ги гледа Интер и Јувентус како главни фаворити за освојувањето на Скудетото сезонава.

„Интер и Јувентус се први фаворити. Солиден е и Милан, невозможно е да не го рачунате за кандидат и шампионот, но другиве две екипи во моментов се посупериорни“, рече тој за La Gazzetta dello Sport.

„Ги ценам засилувањата на Јуве, Ди Марија и Бремер. Исто така треба да се внимава на Наполи, а импресивно изгледа и Рома со новите засилувања. Мислам дека Мурињо има обврска да се бори за титулата“, додаде популарниот Рафа.

Рома навистина осетно се засили летово со доведувањето на Пауло Дибала, Џорџињо Вајналдум и Немања Матиќ.

Милан, од друга страна, имаше мирно лето со тоа што најзвучното име кое го донесоа е Шарл Де Кетеларе.

Интер се надева дека враќањето на Ромелу Лукаку ќе ја направи посакуваната разлика во борбата за Скудетото.

Бенитес моментално е слободен на пазарот на тренери откако годинава го напушти Евертон. Во Италија имаше неславна авантура во Интер во 2010 од јуни до декември, а од 2013 до 2015 го предводеше Наполи.

реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Фудбал

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Read more

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Read more

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Read more

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Read more
 

Спорт

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Читај повеќе

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Читај повеќе
  • filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Читај повеќе

Барселона поради Пјаниќ му должи многу пари на Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе

Челси во тајност договорил трансфер на Нкунку

Читај повеќе