Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Николас Кејџ успеа да го потроши своето богатство од 150 милиони долари купувајќи глупости. Медиумите пишуваат дека Кејџ банкротирал поради лоши инвестиции и неразумно трошење на парите.

Кејџ заработи милиони како еден од најплатените холивудски актери. Глумеше во познати филмови и покрај тоа што веќе 40 години работи во Холивуд, на крајот падна во долгови откако потроши големи пари за глупости.

Како што пишуваат медиумите, во 2009 година веќе должел 6.3 милиони долари за данок. Кејџ почнал да тоне од неговата четириесетта година, а вината за финансиските проблеми ги префрли на неговиот сметководител.

Но, кога ќе погледнете што купувал во тоа време, ќе сфатите дека една работа е полоша од другара, пишува LADbible.

Верувале или не, актерот купил череп од диносаурус стар 76 милиони години за 300.000 долари. Потоа купил баварски дворец од 11 век во Германија, за 8 милиони долари. Потоа купил остров од 40 хектари за 7 милиони долари, во 2006 година за 3.45 милиони долари купил „проколната куќа“ која припаѓала на сериски убиец.

Истовремено поседувал 15 различни резиденции, како и куќа во Калифорнија вредна 25 милиони долари. Во еден период поседувал и 50 ретки автомобили и околу 30 мотори. Еден од неговите најскапи автомобили е Lamborghini купен во 1997 година за 450.000 долари.

Поседувал и девет Rolls Royce, четири јахти, најскапата била проценета на 20 милини долари.

Исто така купил и надгробен споменик во облик на пирамида висок 2 метра за кој неодамна изјави дека се надева дека ќе биде на неговиот гроб.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Филм & ТВ

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Read more

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Read more

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе