Без струја неколку скопски општини

ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат неколку скопски општини:

– во периодот од 8:00 до 14:00 часот дел од корисниците од улиците „Мишевска“ и „Бранко Заревски“, како и дел од корисниците од улицата „Китка“ лоцирани до раскрсницата со улицата „Ратко Митровиќ“ во Општина Кисела Вода;

– во периодот од 8:00 до 15:00 часот корисниците од улицата „Македонија“ како и објектите на „Вардар Технометал“, хотел „Турист“, ЈПДП, ВМРО и објектите во нивна околина во Општина Центар;

– во периодот од 8:30 до 13:00 часот корисниците од улица „Јоаким Крчовски“ лоцирани кон Косовската амбасада, како и корисниците од улицата„ Самоилова“ лоцирани на потегот од Косовската до Турската амбасада во Општина Центар:

– во периодот од 9:00 до 10:30 часот дел од корисниците од улицата „Никола Петров“ во Општина Чаир;

– во периодот од 9:00 до 11:00 часот корисниците од улицата „Девол“ во Општина Карпош;

– во периодот од 9:00 до 12:00 часот дел од корисниците од улиците „9008“ и „Илија Ристовски“ во Општина Аеродром.

– во периодот од 10:30 до 15:00 часот, дел од корисниците од село Бродец во Општина Чучер Сандево.

реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Македонија

„Визер“ предупредува: Патниците денеска да пристигнуваат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет

Read more

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Сончево и многу топло, од утре опаѓање на температурите

Read more

Рекорден број повици на 112 од постоењето на бројот за итни случаи

Read more
 

Вести

Струшките вечери на поезијата ќе се одржат од 22 до 26 август со мотото „Допир на убавината“

Читај повеќе

Орбан: Фицо и Трамп ги нападнаа затоа што се противат на војната

Читај повеќе

Побарувачката за струја е зголемена поради топлотните бранови

Читај повеќе

„Визер“ предупредува: Патниците денеска да пристигнуваат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет

Читај повеќе

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Македонка загина во сообраќајна несреќа кај Лесковац

Читај повеќе

Сончево и многу топло, од утре опаѓање на температурите

Читај повеќе

Рекорден број повици на 112 од постоењето на бројот за итни случаи

Читај повеќе

Пад на акциите од технолошкиот сектор на Волстрит

Читај повеќе