Без струја неколку скопски општини, вода нема да има во дел од Центар 

Без струја денеска ќе бидат повеќе места во општините Петровец, Студеничани, Бутел и Карпош, додека вода ќе нема на неколку улици во Центар, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Во период од 14 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од Катлановска Бања (општина Петровец), а во период од 08:30 до 14 часот, корисниците од село Морани, ТС Конзерва Еџпорт 2 и 1, ТС Сабри и ТС Сепарација (општина Студеничани).

Корисниците од улица „Александар Урдаревски“ број 15 кои се дел од друштвото Скопски пазар Бутел (општина Бутел) ќе немаат струја од 8 до 15 часот, а корисниците од дел од улица „Леринска“, „Ловќенска“ и „Стрезова“ (општина Карпош) од 9 до 13 часот.

Поради поврзување од стара на нова мрежа од Ф-150 мм на улица „Митрополит Теодосие Гологанов“ бб кај кружниот тек во населба Центар, прекинато водоснабдување од 9 часот до санирање на дефектот ќе имаат корисниците од улиците „М.Т.Гологанов“, „Шумадиска“, „Борка Талевски“, „9ти Мај“, „Петар Поп Арсов“, „Костурски Херои“ и „Роза Луксембург“.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Македонија

Се прават анализи кои цени можат да се ограничат, без да има дисбаланс на пазарот

Read more

Ковачевски ја повика Бугарија да ги почитува пресудите на Судот за човекови права во Стразбур

Read more

УЈП: Апликацијата МојДДВ е прилагодена за скенирање до 2.100 денари

Read more

Без вода населба Пролет

Read more
 

Вести

Спречен транспорт на дрога вредна 100.000 евра, претреси во Арачиново, приведени двајца дилери

Читај повеќе

Се прават анализи кои цени можат да се ограничат, без да има дисбаланс на пазарот

Читај повеќе

Поскапе патарината во Србија

Читај повеќе

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Читај повеќе

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ковачевски ја повика Бугарија да ги почитува пресудите на Судот за човекови права во Стразбур

Читај повеќе

Очекуваниот животен век во ЕУ намален во 2021 година на 80,1, кај нас на 73,2 години

Читај повеќе

УЈП: Апликацијата МојДДВ е прилагодена за скенирање до 2.100 денари

Читај повеќе

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Читај повеќе