Без вода населба Пролет

Фото: Филип Здравески (Кајгана)

ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје известува дека денеска од 9:00 часот, без вода ќе бидат корисниците од скопската населба Пролет.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато поради дефект на приклучна водоводна цевка Ф5/4 на улица „Цицо Поповиќ“ 3.

Корисниците ќе бидат без вода од 9:00 часот до завршување на дефектот.

реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Македонија

Денеска затворен за сообраќај патот Велес – Градско поради асфалтирање

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Паметна канта за отпадоци ги опоменува скопјани да не фрлаат отпадоци наоколу

Read more

Гужви и колони на „Богородица“ за влез во Грција

Read more
 

Вести

Денеска затворен за сообраќај патот Велес – Градско поради асфалтирање

Читај повеќе

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Читај повеќе

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Читај повеќе

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Читај повеќе

Германскиот пратеник Бистрон: „Признавањето на Косово беше грешка“

Читај повеќе

Паметна канта за отпадоци ги опоменува скопјани да не фрлаат отпадоци наоколу

Читај повеќе

Гужви и колони на „Богородица“ за влез во Грција

Читај повеќе

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Читај повеќе


Отворен новиот изложбен салон на Алумил во Скопје

Читај повеќе