Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Италијански бездомник минатиот месец на лотарија освоил 37.000 евра, но не можел да го искешира ливчето бидејќи имал застарени документи.

На крај на помош му дошле властите кои му овозможиле да ги добие парите, објавија италијанските медиуми.

Џанлуиџи, попознат по прекарот Касано, на почетокот не можел да го искешира ливчето бидејќи немал здравствена книшка, а даночниот број му бил истечен.

Како што објави италијанскиот весник Corriere Adriatico, по еден месец бирократски компликации, официјалните лица соопштија дека тој може да ги повлече парите.

„За да наплатите добивка ви треба здравствена книшка, а јас немам. Имам само стар даночен број кој е неважечки“, изјави Џанлуиџи, додавајќи дека сам ќе располага со освоените пари и дека сепак сака да остане „невидлив“.

На 24 октомври, Касано доби премија на лото 4+1, плаќајќи 1,5 евра за тикетот.

Џанлуиџи е по потекло од Апулија. Оние кои го познаваат во неговиот роден град Сенигалија, летувалиште во провинцијата Марке, му го дадоа прекарот „Касано“ по поранешниот напаѓач на Рома и Италија, Антонио Касано, кој е роден во градот Бари.

Приказната за него се најде на насловните страници на италијанските весници и портали.

реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Чек дис аут

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Read more

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

Колку луѓе се родени на 29 февруари?

Read more

Сопственик на порно сајт со вештачка интелигенција е згрозен од она што го бараат луѓето

Read more
 

Магазин

8 фрази што веднаш треба да ги исфрлите од употреба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик продолжете го траењето на лебот

Читај повеќе

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Читај повеќе

Три малку познати симптоми што укажуваат на ризик од срцева болест

Читај повеќе

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Читај повеќе

Четири грешки што го уништуваат изгледот на дневната соба

Читај повеќе

Гурмански залаци од јунешко месо и печурки

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за март 2024 година

Читај повеќе