„Blue Lives Matter“ контра протест во Њујорк

Како поддршка за полицијата во Њујорк се одржа протест под мотото „Blue Lives Matter“ (Сините животи се важни).

Демонстрациите во САД и натаму продолжуваат. Сега се појави друг контра-протест на првичните „Black Lives Matter“ и тоа со цел да ѝ се даде поддршка на полицијата која секојдневно се справува со најразлични ситуации со кои полицајците на ризик го ставаат сопствениот живот.

Стотици граѓани се собраа во населбата Порт Џеферсон во Њујорк да им дадат поддршка на момците во сино кои се најдоа на тапет поради инцидентот со Џорџ Флојд.

реклама

Свет

Трамп: Спречивме масовни убивања меѓу Србија и Косово

Read more

Црн рекорд: 13.498 новозаразени во еден ден во Франција

Read more

Преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Навални од болница: Уште ми се тресат нозете

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more
play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more