BMW со тизер ја најави следната генерација на тркачкиот M4 GT4

BMW го објави тизерот со кој го најави пристигнувањето на моделот M4 GT4, тркачкиот автомобил кој е наменет за купувачите.

Новиот тркачки автомобил е базиран на G82 генерацијата на BMW M4, кoј е директен наследник на F82 генерацијата на моделот М4 GT4, која дебитираше во 2017 година.

BMW M Design објави само еден тизер кој покажува како ќе изгледа овој автомобил, а се гледа дека ќе биде поинаков од претходниците. Редизајнирана е предната маска, а поизразен е дифузорот.

Ќе го движи 3,0-литарски твин турбо мотор кој ќе развива помалку од 503 КС. Внатрешноста ќе биде поинаква во однос на стандардниот М4.

Цената сè уште не е објавена, но овој модел од минатата генерација во Европа чинеше околу 170.000 евра.

Тагови
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Авто новости

Golf на тронот: Ова се 25-те најпродавани автомобили во 2021 година

Read more

Rimac Nevera ги „уништи“ Lucid и Tesla во брзина на полнење

Read more

Само 15% од Германците би купиле електричен автомобил

Read more

Tesla пријави рекорден профит за 2021 и нема да понуди нови модели годинава

Read more
 

Автомобили

Golf на тронот: Ова се 25-те најпродавани автомобили во 2021 година

Читај повеќе

Rimac Nevera ги „уништи“ Lucid и Tesla во брзина на полнење

Читај повеќе

Само 15% од Германците би купиле електричен автомобил

Читај повеќе

Tesla пријави рекорден профит за 2021 и нема да понуди нови модели годинава

Читај повеќе

Чао Passat: Америка се збогува со лимузината на Volkswagen

Читај повеќе

Хибридот на Kawasaki сѐ поблиску до производство

Читај повеќе

Коњски сили - зошто оваа мерна единица сè уште постои?

Читај повеќе

Дали BMW ги „спојува“ сериите 4 и 8 во нова серија 6?

Читај повеќе
  • filter

Класичниот Mini се враќа со електричен погон и 120 КС

Читај повеќе