Бокс-офис: „Ford v Ferrari“ на врвот, „Charlie’s Angels“ потфрли

Спортската драма „Ford v Ferrari“ на Disney и 20th Century Fox се најде на првото место на бокс-офисот во Северна Америка, со заработка од 31 милион долари.

Филмот во режија на Џејмс Менголд, со Кристијан Бејл и Мет Дејмон во главните улоги, дебитираше со успех кој ги надмина очекувањата.

За разлика од него, премиерите на „Charlie’s Angels“ и „The Good Liar“ се најдоа на третото, односно седмото место на бокс-офисот.

Акционата комедија „Charlie’s Angels“ заработи само 8,6 милиони долари, доволно да се најде на третото место, под воената драма „Midway“, која заработи 8,7 милиони долари во вториот викенд на прикажување.

На четвртото место се најде „Playing with Fire“, со 8,5 милиони долари, додека романтичната комедија „Last Christmas“ со 6,7 милиони долари се најде на петтото место.

Ова е целосната листа:

1. Ford v Ferrari – 31 милион долари

2. Midway – 8,7

3. Charlie’s Angels – 8,6

4. Playing with Fire – 8,5

5. Last Christmas – 6,7

6. Doctor Sleep – 6,1

7. The Good Liar – 5,6

8. Joker – 5,6

9. Maleficent: Mistress of Evil – 5,2

10. Harriet – 4,8 милиони долари.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Филм & ТВ

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Read more

Сцена

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Читај повеќе