Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Втор викенд по ред „Godzilla vs. Kong“ е на врвот на бокс-офисот во Северна Америка, со заработка од 13.4 долари. И покрај влијанието на пандемијата и рестрикциите во киносалите, филмот заработи 69.5 милиони долари.

Засега, „Godzilla vs. Kong“ е филм со најголема заработка во време на пандемијата, пред „Tenet“ на Кристофер Нолан (58.4 милиони долари).

На второто место на листата е акциониот трилер „Nobody“ со заработка од 2.6 милиони долари. Следен е хоророт „The Unholy“ на Sony со заработка од 2.4 милиони долари.

Четврт најгледан филм изминатиот викенд во САД и во Канада е „Raya and the Last Dragon“ со заработка од 2.1 милион долари.

На петтото место се најде премиерата на „Voyagers“, со заработка од 1.3 милиони долари.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Вежбање со танц со Памела

Read more

Филм & ТВ

Што нуди филмската програма на „Вечерите на женски права“?

Read more

Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Read more

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Read more

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Read more
 

Сцена

Што нуди филмската програма на „Вечерите на женски права“?

Читај повеќе

Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Читај повеќе

Today It’s All About Jazz по петти пат во Скопје

Читај повеќе

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за новиот „Mortal Kombat“

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од снимањето на „Killers of the Flower Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најавена и 18. сезона на „Grey's Anatomy“

Читај повеќе