Борусија Дортмунд го продава најдобриот играч: Нема попуст поради коронавирусот

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо објави информација дека Борусија Дортмунд нема ништо против продажба на својот најдобар играч Џејдон Санчо, но дека ниту еден клуб нема да добие попуст поради состојбата со коронавирусот.

Вредноста на 20-годишниот крилен напаѓач се проценува на 130 милиони евра, а иако речиси сите економски експерти најавуваат пад на вредноста на светските фудбалери, Борусија нема намера да ја спушти цената на своите играчи.

Романо тврди дека германскиот клуб им испратил порака на сите заинтересирани клубови дека Санчо нема да го напушти тимот за помалку од 110 милиони евра, односно дека нема да добијат попуст поради пандемијата со COVID-19 која сигурно ќе ја смени ситуацијата на фудбалскиот пазар.

Талентираниот Англичанец одамна е на мета на Манчестер Јунајтед од каде веќе преговараат со неговиот агент, а „Црвените ѓаволи“ се „предупредени“ дека Борусија нема да го пушти својот најдобар играч за помалку од 110 милиони евра.

Санчо беше дел од У-17 репрезентацијата на Англија која во 2017 година го освои Светското првенство, а истата година направи трансфер од Манчестер Сити во Борусија Дортмунд за 8 милиони евра.

реклама

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Фудбал

Роналдо: Ова е тој Јуве кој го сакаме

Read more

Реал се посрамоти во купот, испадна од третолигаш

Read more

Јувентус го освои Суперкупот, Елмас поразен

Read more

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
 

Спорт

Металург ги продолжува настапите во Лига Европа со шест натпревари во февруари

Читај повеќе

Роналдо: Ова е тој Јуве кој го сакаме

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ стана најмлад играч кој постигнал 30 трипл-дабл

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал се посрамоти во купот, испадна од третолигаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Јувентус го освои Суперкупот, Елмас поразен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Читај повеќе

Познати термините за натпреварите на Вардар во СЕХА лигата во јануари и февруари

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Читај повеќе