Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Брано Јакубовиќ од Dubioza kolektiv одлучи да покаже како „звучат“ различни видови пити во комичното видео објавено на TikTok.

На TikTok профилот на на популарниот босански бенд од „Dubioza kolektiv“ беше споделено интересно видео во кое Брано Јакубовиќ демонстрира како „звучат“ различни видови пити.

„Знаете како изгледа пита, но сигурен сум дека се прашувате како звучи пита - да ви покажам“, вели Јакубовиќ во видеото.

Тој реши да покаже каква „музика“ произведуваат кромприуша и зељаница.

„Овде имаме кропируша, звукот му е малку потежок, има повеќе бас и е малку поагресивна“, објасни Брано користејќи ја кромпирушата како грамофонска плоча за да претстави како звучи.

Додека „плочата“ се вртеше „од грамофонот“ се слушна звукот на севдалинката „Čudna jada od Mostara grada“.

За зељаницата рече дека сепак е префинета: „Има мек звук и е доста добро дефинирана на високи фреквенции“, се пошегува Брано додека во позадина се слушаше друга севдалинка: „Teško meni jadnoj u Saraj'vu samoj“.

@dubiozakolektiv Da li znate kako zvuči pita? #pita #burek #zeljanica #krompiruša #dubiozakolektiv #dj #fyp ♬ original sound - Dubioza Kolektiv

Во продолжение на овој „серијал“ за звуците на питите, Јакубовиќ најави дека ќе претстави и како звучи бурекот.

Тагови
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Сувата уста може да биде предупредувачки знак за сериозни здравствени состојби

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Read more

Музика

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Read more

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Read more

Андријана Јаневска: По ова издание на Евровизија, донесов правилна одлука што не прифатив да ја претставувам Македонија

Read more

Koj е Немо – победникот на Евровизија

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Читај повеќе

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за новата сезона на House of the Dragon

Читај повеќе
  • filter

Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери за еден од неговите најпопуларни филмови: Сценариото беше ужасно!

Читај повеќе