Бред Пит неочекувано се појави во Брисел

Американскиот актер Бред Пит пристигна во Брисел за да присуствува на отворањето на изложба на неговиот пријател Томас Хаусиго.

Холивудската ѕвезда пристигна неочекувано во главниот град на Белгија од Париз, а фотографите го „уловија“ благодарение на дојава, пренесува порталот Brussels Today.

„Добивме дојава од Франција дека Бред Пит се качува на авион од Париз за Брисел... веднаш отидов од Гент за Брисел каде се потрудив да не привлечам премногу внимание за да не го внесат преку посебен влез. Малку бев под стрес, но одеднаш – ете го, се појави“, изјави фотограф на  HLN за белгиското списание Qmusic, за тоа како успеал да го фотографира славниот актер.

URL
URL
URL
URL
URL

Како што се наведува, обожаватели на Пит се собрале пред хотелот Amigo во центарот на градот, со надеж дека ќе го видат славниот актер.

Томас Хаусиго е британски визуелен уметник со интернационална слава, а пошироката јавност надвор од уметничките кругови го знае како пријателот кој му понуди прибежиште на Пит од будното око на медиумите по разводот од Анџелина Џоли во 2016 година.

Тагови
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more

Филм & ТВ

Вил Смит отворено за оскаровската шлаканица: Едноставно се изгубив

Read more

Луѓето одушевени од серијата „Wednesday“, особено од една сцена

Read more

Netflix објави филм за Гислејн Максвел, соработничката на Епстин

Read more

Арон Тејлор-Џонсон е нов фаворит за улогата на Џејмс Бонд

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

По 6 години пауза, Металика објави нова песна и најави нов албум

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит отворено за оскаровската шлаканица: Едноставно се изгубив

Читај повеќе
  • play_arrow

Луѓето одушевени од серијата „Wednesday“, особено од една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix објави филм за Гислејн Максвел, соработничката на Епстин

Читај повеќе

Арон Тејлор-Џонсон е нов фаворит за улогата на Џејмс Бонд

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Шер за 40 години помладиот дечко: Знам, и мене ми е чудно

Читај повеќе

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Читај повеќе
  • play_arrow

„White Noise“ е семејниот филм што не знаевме дека ни треба

Читај повеќе