Брејди аналитичар на Fox за 375 милиони долари

Легендарниот американски квотербек Том Брејди ќе му се приклучи на Fox Sports како водечки аналитичар по завршување на својата блескава кариера во американскиот фудбал, објави телевизиската мрежа.

Fox не ги обелодени условите на договорот, но весникот New York Post објави дека Брејди, кој седум пати го освојуваше популарниот Супербоул, се согласил на десетгодишна соработка вредна 375 милиони долари.

Со тоа Брејди ќе стане најскапо платен спортски аналитичар во светски рамки, а воедно ќе биде и амбасадор на Fox, кој ќе помага во спонзорски и промотивни активности.

„Воодушевени сме од одлуката на Брејди да се обврзе да биде дел од нашиот тим. Му посакуваме сè најдобро во претстојната сезона“, соопшти Fox.

URL
Тагови
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Што да правите ако ве касне змија?

Read more

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Read more

Останати спортови

Одбојкарките поразени од Грција, одбојкарите од Италија

Read more

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Read more

МекЛафлин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Read more

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Read more
 

Спорт

Берлускони со спектакуларен напаѓачки тандем сака да атакува на ЛШ

Читај повеќе
  • filter

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Читај повеќе
  • filter

Каков татко, таков син: Стефан Ѓоковиќ стана хит поради неговата техника

Читај повеќе

Најмладиот син на Диего Симеоне потпиша за Сарагоса

Читај повеќе
  • play_arrow

Влаховиќ по само половина година го смени бројот на дресот

Читај повеќе

ФИФА претстави нова офсајд технологија со ВИ за Мундијалот во Катар

Читај повеќе

НБА: Јокиќ го потпиша најбогатиот договор во историјата

Читај повеќе

Прв пораз на македонските ракометари на Медитеранските игри

Читај повеќе

Галијани открива: Во 1998 го потпишав Чави, но сè пропадна поради мајка му

Читај повеќе