Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Долгоочекуваното интервју во кое Меган и Хари гостуваа кај Опра одекна во светот, а особено ги налути Британците кои бараат да им бидат укинати титулите, тврдејќи дека покажале големо непочитување кон кралицата Елизабета.

Реагираше и британскиот водител Пирс Морган, кој често ги критикува Меган и Хари.

„Ова интервју е срамотно предавство на кралицата и кралското семејство. Очекував вакво злобно и деструктивно себично однесување од Меган Маркл, но дека Хари ќе ѝ дозволи вака да зборува за  неговото семејство и за монархијата, е срамно“, напиша тој на Twitter.

Тој не застана овде.

„Хари сака Америка и остатокот од светот да го мразат неговото семејство, монархијата и неговата држава. Предлагам да почекаме жртвите од дивеењето на неговата сопруга да проговорат, пред да почнат со омраза“, додаде тој во друга објава.

URL

Тој потсети дека додека Хари и Меган два саата зборуваа за монархијата и кралицата, 99-годишниот принц Филип е сериозно болен и опериран од срце.

Се огласија и други Британци, кои реагираа за интервјуто на Хари и Меган.

„Дали Меган го нарече кралското семејство расисти? Таа се обидува да направи проблем со ова интервју, а станува збор за семејството на Хари. Лично, мислам дека треба да им бидат одземени титулите, отидоа предалеку со ова“, смета еден твитерџија.

„Се надевам дека кралицата ќе им ги одземе титулите кои им ги даде на Хари и на Меган пред три години“, мисли друг Британец.

„Меган и Хари се навреда за оваа земја, нејзиното височество би требало да им ги одземе титулите“, се согласува друг.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Живот

Вилијам и Хари му оддадоа почит на нивниот дедо, принцот Филип

Read more

10 правила за воспитување на деца што секој родител треба да ги знае

Read more

Овие 3 хороскопски знаци важат за најинтелигентни

Read more

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Читај повеќе

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Читај повеќе

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Читај повеќе

Боледувањето од британскиот сој не е толку тешко како што се стравуваше

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнети пилешки гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Корисни трикови како да се ослободите од мачнина

Читај повеќе

Најчестите женски сексуални фантазии

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чоколаден банана леб

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Читај повеќе