Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Сајмон Кауел стави точка на приказната за британскиот X Factor, пишува Variety. Познатиот продуцент одлучи по 17 години прикажување да нема повеќе снимање нови сезони.

Првата сезона на британскиот X Factor беше прикажана во 2004 година и оттогаш беа емитувани 445 епизоди од кои последната беше прикажана во 2018 година.

Емисијата паузираше во текот на 2020 година  поради пандемијата, а на публиката ѝ беше најавено дека новата сезона ќе биде прикажана оваа година. Но, според најновите информации, X Factor повеќе нема да се врати на малите екрани.

Кауел, креаторот на оваа натпреварувачка емисија, одлучи дека е време да се стави крај на приказната и да се фокусира на нови проекти.

Variety пишува дека продуцентот во следниот период ќе се фокусира на новата квиз емисија Walk The Line. Концептот на емисијата е замислен така што учесниците ќе пеат и ќе одговараат на прашања од жирито, натпреварувајќи се за високи парични награди.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Музика

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Rolling Stone: Ова е најдобрата песна на сите времиња

Read more

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Read more

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе