Брокулата е идеална за детоксикација на организмот

Брокулата е зеленчук што котира високо на листата на здрава храна.

 

Има силно влијание на системот за детоксикација на организмот, а за тоа е одговорна комбинацијата на три елементи што помага во активирање, неутрализација и елиминација на несаканите состојки.

Брокулата исто така содржи моќна комбинација на витамините А и К, а ако имате недостиг на витамин D, овој зеленчук треба да биде редовен во вашето неделно мени.

Брокулата исто така содржи антивоспалителни состојки, а кога се јаде подготвена на пареа, нејзиното дејство за намалување на лошиот холестерол е на највисоко ниво.

Погледнете ги овие три рецепти што ќе ви дадат идеја како да ја внесете брокулата во вашата исхрана:

Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Здравје

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Read more

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Read more

Студија: Новите варијанти на корона можно е да се шират побрзо низ воздухот

Read more

Дали Месечината и нејзините мени навистина предизвикуваат несоница?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе