Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Актерката Брук Шилдс изјави дејка нејзиниот поранешен сопруг Андре Агаси имал жестока реакција на нејзината улога во серијата „Friends“ во 1996 година.

Како што вели во интервју за New Yorker, на нејзиниот тогашен партнер Андре Агаси воопшто не му се допаднала сцената во која таа му ја лиже раката на Џои, кого го играше Мет ЛеБланк.

Откри дека тогаш тенискиот шампион заминал дома и почнал да ги крши своите трофеи.

„Андре беше во публика и ме гледаше, а потоа истрча надвор. Рече: 'Сите ми се смеат. Направи будала од мене со таквото однесување'. Јас му реков: 'Тоа е комедија? Што ти е тебе?'“, раскажува Брукс, која во дводелниот документарец „Pretty Baby: Brooke Shields“ отворено зборува за својот живот, вклучително и за трауматичниот сексуален напад.

Шилдс подоцна дознала дека Агаси користел кристален метамфетамин отприлика во тоа време, за што тенисерот години потоа и отворено зборуваше.

„Неговото ирационално однесување сигурно имаше врска со тоа“, заклучи актерката.

Шилдс и Агаси беа заедно од 1993 година, а во брак беа од 1997 до 1999 година.

Во „Friends“ се појави во епизодата „The One After the Superbowl: Part 1“ од втората сезона каде ја глумеше Ерика Форд, девојка што го демне Џои.

Remote video URL
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Филм & ТВ

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Read more

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Читај повеќе

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе