ЅВЕЗДИТЕ БЕГААТ ОД НЕТС

Бруклин се распаѓаат: По Ирвинг, ги напушти и Дурент

Бруклин Нетс останaа без своите две најголеми ѕвезди во рок од само неколку дена - по Кајри Ирвинг и Кевин Дурент го напушти тимот.

Дурент кариерата ја продолжува во редовите на Феникс Санс, кои сега составија своја „голема тројка“.

Феникс ги задржа Крис Пол и Девин Букер, а сега ќе им се придружи и Дурент, а веќе можеме да констатираме дека Санс ја имаат најсилната надворешна линија во НБА.

Феникс ги испрати Микал Бриџис, Кам Џонсон, Џеј Краудер, пикови од првиот круг во 2023, 2025, 2027 и 2029 година во Бруклин, а опцијата Нетси да разменат пик со нив во 2028 година.

Заедно со Дурент, во Феникс се пресели и Ти Џеј Ворен.

Remote video URL
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more

Кошарка

Јокиќ ги уништи 76ерс и потврди доминација незабележана 50 години

Read more

Дончиќ заработи суспензија во маестрална партија

Read more

Дончиќ казнет со 35.000 долари поради гест кон судиите

Read more

Прв трипл-дабл во кариерата за Инграм, со совршена игра испиша историја

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Читај повеќе

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Читај повеќе

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Читај повеќе
  • play_arrow

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

Читај повеќе

Тотенхем за 10 години платил 62,5 милиони евра отштета за отпуштени тренери

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ ги уништи 76ерс и потврди доминација незабележана 50 години

Читај повеќе

Шефот на Ла Лига: Се смеев од срце кога Баерн го елиминираше ПСЖ

Читај повеќе

Македонските фудбалери ја победија репрезентацијата на Фарски Острови

Читај повеќе