Брус Вилис фотографиран прв пат по објавата дека страда од афазија

Брус Вилис е фотографиран во ресторан во Брентвуд, Калифорнија прв пат по обелоденувањето дека актерот страда од афазија.

Тој е фотографиран како руча со пријател на тераса, но не им обрна големо внимание на фотографите. Ова е прв пат да е снимен во јавност откако неговото семејство објави дека тој се повлекува од јавноста поради здравствени причини.

Актерот страда од афазија, здравствена состојба која влијае на неговите когнитивни способности.

„На сите обожаватели на Брус сакаме да им соопштиме дека нашиот сакан татко има здравствени проблеми, неодамна му е дијагностицирано афазија, состојба која влијае на неговите когнитивни способности. Како резултат на тоа, Брус ќе се оддалечи од кариерата која толку многу му значеше“, објави семејството Вилис пред 6 недели.

За нарушената здравствена состојба на актерот се пишуваше веќе неколку месеци, шпекулациите почнаа откако 66-годишниот актер почна да прифаќа улоги во нискобуџетни филмови.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Read more

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Читај повеќе
  • filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Читај повеќе

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Читај повеќе