Брз ручек за цело семејство: Кременадли со кашкавал

Предлог да пробате малку поразлична верзија на кременадли за која нема да се покаете.

Потребни состојки:

  • 4 свински кременадли
  • 150 гр варена шунка
  • 200 гр кашкавал
  • сол
  • бибер
  • брашно
  • масло

Подготовка:
Измијте ги кремендалите и исушете ги преку впивање на водата со хартиени крпи. Добро посолете ги од двете страни и додајте бибер. Потоа посипете ги од сите страни со брашно. Пржете ги во тава, во врело масло, секоја страна по 3-4 минути. На секоја кременадла ставете по едно парче тенко исечена шунка и врз неа посипете со рендан кашкавал. Ставете ги во сад за печење и печете во рерна, претходно загреана на 250 степени. Печете околу 10-15 минути, додека шунката не се загрее и кашкавалот не се растопи. Послужете додека е топло, по желба со зеленчук на скара и печен компир.

Тагови
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Рецепти

Десерт на денот: Колач со овошје

Read more

Ручек за 30 минути: Ражничи од компири и сланина

Read more

Како да го внесете просото во вашата исхрана?

Read more

Рецепт за совршен колач со сливи

Read more

Магазин

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Колач со овошје

Читај повеќе

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Читај повеќе

Секс без табуа - работи во кои не треба да верувате, според научниците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гинисов рекорд: Сурфање на бран од 22 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Читај повеќе

Зошто сексот со бившиот сопруг истовремено е добра и лоша идеја?

Читај повеќе

Вистина или мит: Дали цимет и мед помагаат при слабеење?

Читај повеќе

Кафето ве прави побистри, ама само ако го пиете во точна доза

Читај повеќе