Брзо и здраво: Домашен сладолед од шумско овошје

За да направите вкусен и здрав домашен сладолед потребни ви се неколку состојки како млеко, павлака или грчки јогурт, зависи што имате во фрижидерот и овошје.

За денешниот рецепт од шумско овошје потребно ви е: половина литар густ јогурт, 250 г малини, 250 г јагоди, една замрзната банана и малку мед.

Подготовка:

Во блендер ставете ги бананата, медот, јагодите, малините и грчкиот јогурт. Мешајте додека не се соединат состојките. Ставете ја смесата во калапи и оставете да замрзне.

Сервирајте го сладоледот по ваша желба. Рецептот може да го модифицирате со овошје по избор.

Тагови
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Рецепти

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Read more

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more

Магазин

  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе