Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Фудбалерите на Баерн синоќа го победија тимот на Баер со 4:0 на Алијанц Арената во 8. коло од Бундеслигата и со тоа најавија излез од резултатската криза, што е своевидна порака до останатите клубови од германската елита дека баварскиот гигант се разбуди.

Баерн веднаш тргна агресивно и во третата минута поведе со голот на Сане на асистенција на Мусијала.

Младиот германски играч за врска потоа го удвои водството во 17. минута, а одличната игра ја заокружи на шест минути пред паузата кога асистираше по втор пат, овој пат за Мане.

Сенегалецот постигна гол и во 56. минута, но беше казнет поради прекршок по прегледот на ВАР.

Конечните 4:0 ги постави Милер, кој претходно му асистираше на Мусијала за вториот гол и со тоа ја круниса добрата партија.

Баерн со вчерашната победа скокна на второто место и сега заостанува два бода зад лидерот Унион Берлин, кој има натпревар помалку. Баер е на 16. позиција.

Инаку, Баерн синоќа за првпат играше во специјализирани дресови со дизајн посветен на Октоберфест, големиот фестивал на пивото и карневалот во Минхен.

реклама

Хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа во декември

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Вработен во Катар стана интернет сензација: Попопуларен е и од Меси

Read more

Пожар во близина на стадионот Лусаил во Катар

Read more

Фудбал

Левандовски го постигна првиот гол на СП

Read more

Навивачи на Англија и на Велс се степаа во Шпанија

Read more

Австралија го совлада Тунис и ги задржа шансите за осминафинале

Read more

Пожар во близина на стадионот Лусаил во Катар

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Левандовски го постигна првиот гол на СП

Читај повеќе
  • play_arrow

Навивачи на Англија и на Велс се степаа во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Австралија го совлада Тунис и ги задржа шансите за осминафинале

Читај повеќе
  • play_arrow

Пожар во близина на стадионот Лусаил во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбележани две години од смртта на Марадона

Читај повеќе

МЗТ Скопје и Магдевски се разделија

Читај повеќе

Австралија прв финалист во Дејвис купот

Читај повеќе

Дани Алвеш: Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола

Читај повеќе
  • play_arrow

Иран во првата победа на Мундијалот го сруши Велс

Читај повеќе