Bugatti претстави маса за билјард која чини 250.000 евра

Кајгана
/ 06.05.2021 / 12:19

Освен што е познат по производство на суперавтомобили, Bugatti некогаш знае да изненади и со други производи. Па така, Bugatti претстави маса за билјард која чини 250.000 евра. Што ја прави толку посебна?

Maсата е изработена од јаглеродни влакна, а опционално може да биде опремена со серво-систем со жироскоп кој ја доведува во идеално рамна положба кога ќе се постави на јахта. Сè е јасно, нели? Oвој систем овозможува секоја ногарка од масата да ги компензира движењата на јахтата и да ја одржува масата во рамна положба. Сите прилагодувања се извршуваат со брзина од пет милисекунди, тивко и без вибрации.

Освен јаглеродни влакна, за изработка на масата користени се и алуминиум и титаниум за рамката, како и нерѓосувачки челик и кожа.

Масата е украсена со логото на Bugatti. Држачот за стаповите има 13-инчен екран на допир кој служи за следење на резулатите.

Цената е 250.000 евра, а испораката почнува од јуни. Bugatti планира да изработи 30 вакви маси.

Тагови
реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

Стил

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more

Елизабет Харли објави топлес фотографија и го „запали“ Instagram

Read more

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Read more

Поглед во авионот на Путин вреден 455 милиони евра

Read more
 

Магазин

Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Читај повеќе

Пет причини да заминете на одмор на планина

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Читај повеќе
  • play_arrow

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Читај повеќе
  • play_arrow

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Читај повеќе

Интересни факти за луѓето родени во летните месеци

Читај повеќе

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Читај повеќе

Десерт на денот: Чоколаден чиа пудинг

Читај повеќе