Едно парче облека - 5 различни решенија

by.maryse: Нова модна линија на македонската инфлуенсерка Марис Џолин и Линеа

Кајгана
/ 11.05.2021 / 12:21

Македонската инфлуенсерка Марис Џолин која е позната по нејзините уникатни модни видеа и транзиции на социјалните мрежи, официјално ја претстави својата линија - by.maryse во соработка со модната куќа Линеа.

Марис по професија е дипломиран архитект која во слободно време ги користи социјалните мрежи за да им помогне на девојките ширум нашите простори со секојдневни трикови за поубав изглед како и совети за мода, убавина итн. Препознатлива е и по умешноста секое парче да го трансформира за носење на повеќе начини, па така фактот дека парчињата од новата колекција by. maryse може да се носат на 35 начини не нè изненадува. 


„При секој нов дизајн, водена сум од потребата на клиентот. Така и овој пат, се прашав - што и треба на секоја жена? Да биде убава, да се чувствува сигурно, да и биде удобно, да и биде практично и да заштеди! Целта е постигната! Направивме парче облека кое ќе одговара на 5 различни прилики. Кога за нечија инвентивност се има трпение и сенс да се препознаат нечии движечки идеи и размислувања, резултатите создаваат една синергија која раѓа нешто ново. Тоа сме ние, Јас и Линеа. Тие-тие препознатливи на европскиот пазар заради оригиналноста и практичноста на своите дизајнерски решенија со врвен квалитет, јас-архитект кој умее архитектурата да ја внесе во светот на модата и да направи уметност во движење.

Полн ормар облека и единственото прашање - што да облечам? Најдовме решение за вечната женска дилема! Едно парче облека - 5 различни решенија. Лесно, удобно, оригинално, пријатно, посакувано! Бидете различни! Бидете практични! Бидете модерни!", вели Марис Џолин.

реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

Стил

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more

Елизабет Харли објави топлес фотографија и го „запали“ Instagram

Read more

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Read more

Поглед во авионот на Путин вреден 455 милиони евра

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Читај повеќе

Пет причини да заминете на одмор на планина

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Читај повеќе
  • play_arrow

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Читај повеќе
  • play_arrow

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Читај повеќе

Интересни факти за луѓето родени во летните месеци

Читај повеќе

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Читај повеќе

Десерт на денот: Чоколаден чиа пудинг

Читај повеќе

Кoга треба да му кажете на партнерот дека сакате развод?

Читај повеќе