Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Официјално е потврдено дека игрицата „Call of Duty: Black Ops 6“ ќе пристигне на 25 октомври, а исто така е познато дека ќе има акционен сет во 90-тите, односно во периодот што следеше по Студената војна на 80-тите. Raven Software се погрижи за кампањата и вети мисии ширум светот заедно со стелт мисии помешани со блокбастерска акција.

Локациите на приказната ги вклучуваат Блискиот Исток, Јужна Европа, Русија и САД. За познавачите на „материјата“, Френк Вудс и Расел Адлер се враќаат во шестката, а приказната ќе биде поврзана со флешбекови од 80-тите и игрицата „Black Ops 2“. Кампањата ќе се разграни од „проширен центар“ во безбедна куќа во која гејмерите ќе можат да учат за сојузниците, да истражуваат и решаваат загатки, да собираат знаење и надградби, како и да избираат мисии.

Remote video URL

Мултиплеер е главен производ за повеќето гејмери ​​и обично е област каде што Treyarch се истакнува. Мултиплеер режимот ќе има 16 мапи, 12 за 6v6 битки, како и 4 нивоа Strike кои поддржуваат натпревари 2v2 и 6v6. „Black Ops 6“ го означува враќањето на класичната игрица на Presige за најнапредните играчи. Зомби се исто така тука со две сосема нови мапи, Liberty Falls и Terminus. Activision вети повеќе мапи и режими откако игрицата ќе се појави на пазарот.

Remote video URL

Ќе биде достапна за PC, PlayStation 4 и 5, Xbox One и Series X и S. Меѓутоа, меѓу нив не е рачната конзола Nintendo Switch.

реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Гејминг

Нова студија открива: Дали видео игриците се добри или лоши за менталното здравје?

Read more

Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Read more

ASUS го претстави ROG Ally X новиот рачен гејминг компјутер

Read more

Футуристичка столица што е сон на секој гејмер

Read more
 

Гик

  • filter

21 јуни 1816 – Рене Ленек го претставил првиот стетоскоп

Читај повеќе

Microsoft повторно е највредната компанија во светот

Читај повеќе
  • filter

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Читај повеќе

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Читај повеќе

Астрономите за прв пат посведочија будење на црна дупка

Читај повеќе

Apple најави голема промена за iOS 18

Читај повеќе

Google предупредува: Не паѓајте на оваа измама!

Читај повеќе

Apple го прекина развојот на Vision Pro 2, догодина ќе претстави подостапен модел

Читај повеќе

Научниците открија илјадници тони замрзната вода на Марс

Читај повеќе