Call of Duty: Mobile заработи 10 милијарди долари во 2020

Играта call of Duty: Mobile е многу позната, а минатата година оствари рекордна заработка.

Компанијата Tencent минатата година заработи 10 милијарди долари благодарение на оваа видеоигра, пишува Reuters.

Call of Duty: Mobile беше објавена во 2019 година и во првата недела од објавувањето имаше повеќе од 100 милиони корисници.

Оваа игра исто така стана хит бидејќи има повеќе од милијарда преземања ширум светот.

Дали ви се допаѓа и ја играте? Пишете ни во коментарите.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Гејминг

Sony подготвува повеќе од 25 видеоигри за PlayStation 5

Read more

Apple работи на сопствена конзола за видеоигри

Read more

PlayStation 5 – проблеми со залихите ќе има и во 2022 година

Read more

Пад на серверите на PlayStation на светско ниво

Read more
 

Гик

Instagram конечно воведува една долгоочекувана опција

Читај повеќе

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

И Кинезите слетаа на Марс

Читај повеќе

Вакцините на база на мРНК ефикасни против индиската мутација на коронавирусот

Читај повеќе

Samsung подготвува гејмерски смартфон

Читај повеќе

Астероид поголем од Кеопсовата пирамида ќе мине крај Земјата

Читај повеќе

Sony подготвува повеќе од 25 видеоигри за PlayStation 5

Читај повеќе

Некои вируси имаат различна ДНК која содржи вонземски дел

Читај повеќе

САД ја тргаат Xiaomi од владината црна листа

Читај повеќе