Цело маало ѝ аплаудираше на болничарката која тргна на работа

Во време кога главните борци против пандемијата на коронавирусот се медицинските лица, токму тие се и во центарот на вниманието.

Спортистите, глумците, пејачите и сите останати јавни личности овој период се во сенка. На површина излегуваат медицинските лица бидејќи тие се наоѓаат во првите борбени редови против COVID-19.

Така, цело мало излезе на улица во едно британско гратче за да ја отпоздрави медицинската сестра Тајла која одеше на работа. На нивниот аплауз, таа врати со солзи и насмевка.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Нови 89 случаи на заразени со коронавирусот, починати 7 лица

Read more

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Филипче: Огромен дел од новозаразените не се придржувале до мерките

Read more

Чек дис аут

Ресторан во Холандија ги замени келнерите со роботи

Read more

Кој како се снајде за маска

Read more

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Read more

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Read more

Магазин

  • play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Читај повеќе
  • filter

Почина славниот современ уметник Христо

Читај повеќе

Што вели науката за бебињата родени во јуни?

Читај повеќе

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Читај повеќе
  • play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Читај повеќе
  • play_arrow

Ресторан во Холандија ги замени келнерите со роботи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Белгиски вафли

Читај повеќе

Предлог за читање: „Виенски гамбит“ – Анде Јанков

Читај повеќе

Кој како се снајде за маска

Читај повеќе