Чак Норис му се закани на Лукашенко

Легендарниот Чак Норис преку видео-порака упати закани до белорускиот претседател Александар Лукашенко дека ќе му дојде во резиденцијата и ќе го расплаче.

„Кога сечам кромид, кромидот плаче. Ако не престанеш да го правиш тоа што го правиш сега, ќе дојдам кај тебе во една од твоите резиденции и ќе те расплачам“, е дел од пораката која Норис му ја упати на Лукашенко.

Светот се заврте против Лукашенко поради сомнеж за штелување на изборните резултати од претседателските избори во Белорусија каде Лукашенко убедливо победи. Следуваа протести низ градовите во државата при што полицијата употреби сила, а илјадници демонстанти беа притворени.

реклама

Чек дис аут

Гинисов рекорд: Сурфање на бран од 22 метри

Read more

Директор, истражувач, преговарач или градител – кој тип на личност сте?

Read more

Сечено, лепено, монтирано: Кинезите се пофалија со „напад“ на американска база

Read more

Светски рекорд: Има шест месеци и обожава скијање на вода

Read more

Нови видеа

play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Read more
play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more
play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more
play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more
play_arrow

Лесни вежби за совршен задник

Read more
play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Read more
play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more