Чави: Левандовски ќе почне да дава голови, само е прашање на време

Тренерот на Барселона, Чави Ернандес, ја оцени играта на Роберт Левандовски во неговиот деби натпревар во Ла Лига.

Каталонскиот клуб вчера одигра нерешено без голови со Рајо Ваљекано во натпреварот од 1. коло на шампионатот на Шпанија. Полскиот напаѓач ги одигра сите 90 минути.

„Задоволен сум бидејќи Левандовски работи за тимот. Одлично ја контролира топката и им помага на соиграчите. Но, секако ни треба поголема ефикасност. Денес ова е главниот проблем на тимот. Роберт, како и сите нас, е разочаран од овој резултат. Ќе почне да постигнува голови, тоа е прашање на време“, изјави Чави.

Најдобар играч на натпреварот беше македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски кој веќе три средби по ред не дозволува да биде совладан од играчите на Барселона.

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Фудбал

ЛШ: Проблеми со повреди на двете страни пред дербито Интер – Барселона

Read more

Меѓу загинатите на стадионот во Индонезија најмалку 32 деца

Read more

Анчелоти: Секогаш се прави драма кога Реал нема да победи

Read more

Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Read more
 

Спорт

ЛШ: Проблеми со повреди на двете страни пред дербито Интер – Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Меѓу загинатите на стадионот во Индонезија најмалку 32 деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Маскотата на Денвер Нагетс заработува повеќе од повеќето кошаркари

Читај повеќе
  • play_arrow

Слабо НБА: Феникс изгубија од Аделаида среде Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

Анчелоти: Секогаш се прави драма кога Реал нема да победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Читај повеќе

Неверојатниот Холанд постави рекорд кој тешко дека некој некогаш ќе го сруши

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Неиграњето три месеци ми беше мотивација за турнирот во Тел Авив

Читај повеќе
  • play_arrow

Тен Хаг: Не го ставив Роналдо бидејќи го почитувам

Читај повеќе