Четири опасни датуми на кои треба да бидете внимателни во декември

Астролозите открија во кои денови во декември ќе мора да бидете максимално внимателни.

Во последниот месец од годината ќе има четири опасни дена. Секој од нив ќе биде уникатен, па за решавање на проблемите ќе биде потребен различен пристап. Во ваквите денови се е важно, од тоа како реагирате на проблемите па до вашиот изглед.

6 декември – Меркур влегува во Јарец

Меркур во Јарец е доволно лошо само по себе. енергетските текови се искривени, па луѓето стануваат таинствени. Од 6 декември па до крајот на годината не очекува намалена продуктивност, што значително ќе влијае и на ефикасноста на работата и општото дејствување.

Чувајте се од дезинформации и озборувања, особено на самиот ден.

10 декември – Венера влегува во Јарец

По Меркур, Венера влегува во знакот на Јарец, што исто така е доволно лошо. Веројатно веќе ви е јасно дека последните 20 дена од 2022 година ќе бидат исклучително тешки.

Самиот ден на преминување ќе биде одбележан со засилена човечка алчност, себичност, а во некои случаи и нервоза.

21 декември – зимска рамноденица

Зимската рамноденица не е најлесниот ден. овој пат ќе има повеќе нервоза, бидејќи наместо Сонцето, главна ќе биде Месечината. Ваквата положба на Месечината исклучително ќе влијае на енергијата, па денот ќе биде непредвидлив, тежок. Многу луѓе ќе се однесуваат агресивно и без доверба.

29 декември – најопасниот ден овој месец

На тој ден ќе има два важни настани одеднаш. Првиот е почетокот на ретроградното движење на Меркур. Не само што е во многу неповолна положба во знакот на Јарец, туку ќе почне да се движи ретроградно, што ќе предизвика уште повеќе проблеми.

Бидете внимателни во последните денови од 2022 година во комуникацијата со непознати луѓе. никому не ги откривајте вашите планови за почетокот на 2023 година.

Меркур и Венера ќе бидат во меѓусебна конјукција на 29 декември. По аналогија со претходната конјукција на овие две планети, која беше во ноември, на 29 декември не би требало да бидете агресивни ниту да размислувате за минатото.

На овој ден, луѓето ќе станат негативни, непредвидливи и жедни за одмазда. Бидете внимателни и не влегувајте во конфликти. Не заборавајте дека во декември ќе има и добри денови.

Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Живот

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Read more

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Неколку причини зошто треба да одгледувате растенија во вашиот дом

Read more

Најсреќните луѓе имаат квалитетни односи со семејството и пријателите

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Читај повеќе

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Читај повеќе

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Читај повеќе

Важен симптом на рак на јајниците кој често се занемарува

Читај повеќе

Четири проблеми на кои жените најчесто се жалаат кај брачен терапевт

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку причини зошто треба да одгледувате растенија во вашиот дом

Читај повеќе

Каков совет би им дал гинеколог на паровите кои се мачат со неплодност?

Читај повеќе