Четворица нови заразени во Премиер лига

Четири играчи или тренери се вратија со позитивни тестови за коронавирус во последната рунда на тестирања во Премиер лигата.

Фудбалерите и вработените во Премиер лигата се тестираат еднаш неделно според регулативата на Лигата за COVID-19, а оние кои имаат позитивен резултат мора да се изолираат на десет дена.

Челси минатата недела потврди дека летното засилување од 71 милиони фунти Каи Хаверц се разболел од вирусот и е во изолација.

Во соопштението од Премиер лигата се вели: „Премиерлигата денеска може да потврди дека помеѓу понеделник 2 ноември и недела 8 ноември, 1.646 играчи и вработени во клубови биле тестирани за COVID-19. Од нив, има четири нови позитивни теста. Играчите или вработените во клубовите кои имаат позитивно тестирање, ќе се самоизолираат за период од десет дена“.

„Премиер лигата ги обезбедува овие збирни информации за транспарентноста на натпреварувањето. Лигата нема да обезбеди конкретни детали за клубовите или поединците и резултатите ќе бидат објавени по секоја рунда на тестирање.“

URL
реклама

Фудбал

Работнички гневен на лошото судење против Академија Пандев

Read more

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Read more

Конте до Тухел: Требаше да те сопнам, ќе беше заслужено

Read more

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Read more
 

Спорт

Работнички гневен на лошото судење против Академија Пандев

Читај повеќе

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Ивановски не го заврши маратонот, златото на градите на Рингер

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте до Тухел: Требаше да те сопнам, ќе беше заслужено

Читај повеќе
  • play_arrow

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Читај повеќе
  • play_arrow

Халеп победничка на турнирот во Торонто

Читај повеќе

Чави: Левандовски ќе почне да дава голови, само е прашање на време

Читај повеќе

Војдан Стојановски уште две сезони во МЗТ

Читај повеќе
  • play_arrow

За неколку седунди 8 болиди се забија во ограда

Читај повеќе