„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Александра Спасеска
/ 28.07.2021 / 14:03

Новата инкарнација на „Д.Н.О“ во состав Владимир Поп-Христов, Тони Мичевич и Михаил Парушев го објави новиот сингл „Чувај ме“, во очекување на следниот албум.

Фото: Дарко Шахпазов

Автор на текстот за песната, која е втор сингл по „Девојка“, е Владимир Поп-Христов, музиката е заедничко дело на „Д.Н.О“, гитара свири Тони Мичевич, бас и вокал е Поп-Христов, а на тапани Михаил Парушев.

Фото: Дарко Шахпазов

Сценариото, монтажата и режијата на видеозаписот за „Чувај ме“ се на  Љупчо Трајковски, камера Јаков и Марјан Огненовски, а фотографија Дарко Шахпазов.

Песната се снимаше во Студио Спална Соба и Алшар Студио, а спотот во Денсинг салата во МКЦ.

Фото: Дарко Шахпазов

Култниот македонски бенд планира и официјална промоција на видеозаписот за песната “Чувај ме” која е најава за долго очекуваниот албум кој треба да излезе 2022 година.

Remote video URL
Тагови
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

МК сцена

Почнува 36-тото издание на Макфест

Read more

Откажани фестивалите Skopje sounds good и Skopje calling

Read more

Кој сѐ ќе настапи вечер на Здраво Млади 11?

Read more

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе

Почина актерот Вили Гарсон, познат по улогата во „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Handmaid’s Tale“ постави нов рекорд кој не е за фалење

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот тизер за продолжението на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе