Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Американскиот тенисер Тејлор Фриц се пласираше во првото полуфинале на мастерс турнир во својата кариера – вчера беше подобар од четвртиот играч во светот Александар Зверев(2:1) по 2 часа и 22 минути игра.

По сетовите резултатот беше 4:6, 6:3, 7:6(3) за 23-годишниот Фриц кој во финалето ќе игра против Николос Басилашвили. Тој исто така направи изненадување со елиминирањето на Стефанос Циципас и исто така го игра своето прво полуфинале на мастерс турнирите.

Во вториот дел од жрепката до полуфиналето стигнаа Григор Димитров и Камерон Нори.

URL

 

URL
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Тенис

Тајли: Новак не би сакал да ризикува да не игра на АО

Read more

Виландер: Веќе не му се плашат на Ѓоковиќ

Read more

Ѓоковиќ го нема во најавата за АО

Read more

Украден часовникот на Медведев вреден 200 илјади евра

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе