Дакота Џонсон за „Fifty Shades of Grey“: Да знаев како ќе се снима, немаше да се согласам

Актерката Дакота Џонсон е најпрепознатлива по улогата на Анастасија во филмот „Fifty Shades of Grey“, а во интервју за Vanity Fair откри дека не би ја прифатила таа улога ако знаела како ќе изгледа снимањето.

„Јас сум многу сензуална личност и кога нешто ме интересира, сакам се да дознам за тоа. Затоа и глумев во сите овие филмови во кои се разголував. Се пријавив за улога во доста поинаков филм од оној што на крајот го снимивме“, раскажа актерката.

Објаснува дека било тешко да се работи со режисерката Сем Тејлор-Џонсон и режисерот Џејмс Фоли, но и со авторката на книгата Е.Л. Џејмс.

„Таа имаше доста креативна контрола, по цел ден, секој ден. Инсистираше на многу работи. Имаше делови од книгата кои едноставно не би функционирале во филм, како на пример што се внатрешните монолози“, вели Дакота.

Remote video URL

Раскажа и дека авторката на книгата збеснала кога Чарли Ханам, актерот кој требаше да се појави во улогата на Кристијан Греј, се повлекол од проектот.

„Бев многу млада, имав 23 години и беше застрашувачки. Одеднаш сè се претвори во лудница. Имаше многу несогласици“, призна актерката.

Вели дека претходно не зборувала за овие работи бидејќи сакала да го „промовира филмот на вистинскиот начин“.

Додаде дека не жали што глумела во „Fifty Shades of Grey“, но и нагласи:

„Да знаев како ќе изгледа снимањето, никогаш не би се согласила да се појавам во таа улога. Само ќе кажев, океј ова е психотично. Но, сепак не зажалив за тоа“, вели Дакота.

Remote video URL

 

реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Филм & ТВ

Џина Лолобриџида ќе се кандидира на парламентарните избори: Италија е во лоша состојба

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Васко жабата го полуде интернетот, моментално има над 4 милиони прегледи

Читај повеќе

Џина Лолобриџида ќе се кандидира на парламентарните избори: Италија е во лоша состојба

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Читај повеќе
  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе