Дали е возможно да откриете кој ви го гледа профилот на Instagram?

Едно од најчестите прашања што ги поставуваат корисниците на Instagram – „дали е можно да откријам кој го гледа мојот профил“?

Без оглед на тоа дали профилот им е отклучен или заклучен (приватен), многу корисници на Instagram сакаат да откријат кој го посетува нивниот профил. Поради тоа инсталираат најразлични апликации и бараат начини како да го дознаат тоа.

Важно е да знаете дека – не е возможно да проверите кој го гледа вашиот профил без оглед на тоа која апликација да ја користите.

Откако Facebook во 2012 година го купи Instagram, уште повеќе ги заштити личните податоци на корисниците, па затоа не постои апликација која може да ви открие кој го гледа вашиот профил. Ваквите апликации служат само да ве шпионираат и вашите лични податоци ги препраќаат на друго место.

Доколку сакате да дознаете кој ве блокира или отследува, може да ја користите апликацијата Follower Insight која е безбедна.

Тагови
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Интернет

Starlink сака да воведе брз интернет во авионите

Read more

Илон Маск не се плаши од Anonymous

Read more

Anonymous му се заканија на Маск: Уништуваш животи

Read more

Firefox се ажурира и кога не го користите

Read more
 

Гик

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе
  • filter

Објавени фотографии од кинескиот ровер на Марс

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony претстави професионален дрон вреден 9.000 долари

Читај повеќе
  • filter

Археолози најдоа кокошкино јајце старо 1.000 години во септичка јама

Читај повеќе

Зошто треба да го избришете FB Messenger?

Читај повеќе