Дали навистина има проклетство на победниците на Светско?

А.С.
/ 23.11.2022 / 15:11

Последните три победници на Светското првенство пред Франција во 2018 година, имено Италија, Шпанија и Германија, сите излегоа во групната фаза на следното Светско првенство на ФИФА, по стапките на Франција во 2002 година и Бразил во 1966 година.

Повторените лоши настапи на носителите на светската титула на последователниот турнир покренаа прашања околу тоа дали станува збор за проклетство на шампионот на Светското првенство.

Во ова видео HITC Sevens го разгледува таканареченото проклетство на победниците на Светското првенство, причините зад тоа и што значи тоа за Франција на овој Мундијал.

реклама

Нови видеа

play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Read more
play_arrow

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Read more
play_arrow

Кои фудбалски клубови се основани од цркви или религиозни групи?

Read more
play_arrow

Архивски видео снимки од Скопје во 40-тите

Read more
play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more
play_arrow
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more
play_arrow

Само британски фејлови

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои ги бираат парите пред сè друго

Read more
play_arrow

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри филмови со Робин Вилијамс

Read more
play_arrow

Комшијата што буши, некст левел

Read more
play_arrow

Што се случува во Јувентус?

Read more