Дали сте подготвени за нова тура бесплатни игри секој ден?

Како и претходните три празнични сезони, Epic Games ќе подарува бесплатни игри околу Божиќ и оваа година.

Оваа информација ни доаѓа од страницата Dealabs, каде корисникот billbil-kun ја сподели оваа информација, одговарајќи на прашање на друг корисник.

Зошто веруваме во она што го вели billbil-kun? Бидејќи е познат по точните информации што ги споделувал во минатото, вклучувајќи ги претстојните игри на PS Plus, промоциите на Xbox Game Pass, бесплатните игри на Epic Games и многу повеќе.

Во 2019 година, Epic Games ја започна практиката на споделување бесплатни игри во декември, при што корисниците на оваа платформа имаа можност да зграбат дури 12 игри. Ова празнично подарување продолжи и во 2020 и 2021 година, така што минатиот декември имавме можност да ги видиме следните игри:

 • Shenmue 3
 • Neon Abyss
 • Remnant From The Ashes
 • The Vanishing of Ethan Carter
 • Loop Hero
 • Second Extinction
 • Mutan Year Zero: Road to Eden
 • Vampyr
 • Pathfinder: Kingmaker
 • Prey
 • Control
 • Mages of Mystralia
 • Moving Out
 • Salt and Sanctuary
 • Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration
 • Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition
 • Tomb Raider Game of the Year

Иако не можеше да даде попрецизен одговор, billbil-kun рече дека овогодинешната промоција ќе трае од 15 декември 2022 година до 10 јануари 2023 година, повторно опфаќајќи ги католички Божиќ и Нова Година.

Epic Games моментално подарува една до три игри секоја недела, но за време на промоцијата следниот месец, ќе гледаме бесплатна игра секој ден. Додека чекате да започне промоцијата, имате можност бесплатно да ја преземете играта Star Wars Squadrons до четврток, а потоа ве очекуваат Fort Triumph и RPG in a Box.

Тагови
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Гејминг

Игрицата Redfall на Xbox и PC носи лов на вампири во отворен свет

Read more

Гејмери објавија тајни на американски борбени авиони

Read more

Sony најави 13 нови наслови за PlayStation VR2

Read more

Како се менуваше легендарната игра FIFA од 1993 година до денес?

Read more
 

Гик

Што значи буквата i во зборот iPhone?

Читај повеќе

Vivo X90 и X90 Pro пристигнаа на меѓународниот пазар

Читај повеќе

Бил Гејтс му одржа лекција на Маск за трошењето пари

Читај повеќе

Пакистан ја блокираше Wikipedia поради сакрилегија

Читај повеќе

Сè поголем притисокот врз Apple и Google да го забранат TikTok

Читај повеќе

Instagram тајно работи на наплата за верификуван профил

Читај повеќе

Бил Гејтс: Подобро да платам за вакцини отколку за патување на Марс

Читај повеќе

Колку чини денес неотпакуван iPhone од првата генерација?

Читај повеќе
 • play_arrow

Razer го претстави своето најлесно гејмерско глувче досега

Читај повеќе