Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Ѕвездата од „James Bond“ филмовите наскоро доаѓа на Балканот каде треба да почне снимањето на вториот дел од „Knives Out“.

Како што пренесуваат српските медиуми, снимањето е закажано за 28 јуни во Грција, по што екипата на есен треба да дојде во Србија, а ќе се снима и во САД и Канада.

Претставници на сетот деновиве биле во обиколка на Белград барајќи погодни локации за нивните сцени.

Режисер на филмот е Рајан Џонсон кој и претходно има снимано во српската престолнина и тоа филмот „Brothers Bloom“ од 2008 година. Тој филм се снимаше и на локации во Романија, Црна Гора, Грција и Чешка.

Netflix потпиша договор вреден 450 милиони долари за две продолженија на филмот под услов Џонсон и Крег да бидат дел од продолженијата.

Тагови
реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

Филм & ТВ

Среќен роденден, Мерил Стрип

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Никој не го препозна Брендан Фрејзер

Read more
 

Сцена

  • filter

Среќен роденден, Мерил Стрип

Читај повеќе
  • filter

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Никој не го препозна Брендан Фрејзер

Читај повеќе

Светот кој требаше да се спасува и зошто го сакавме Терминатор

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ лесно го освои бокс-офисот

Читај повеќе

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе